Chata
PL | EN

Wesprzyj

Harcerska Baza Turystyczna „Sokołówka” jest inicjatywą społeczną, której zasadniczym celem jest stworzenie miejsca służące rozwojowi i pomocy młodzieży we współpracy ze stowarzyszeniami harcerskimi oraz innymi organizacjami edukacyjnymi, wychowawczymi i młodzieżowymi. Będziemy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc!

Harcerską Bazę Turystyczną „Sokołówka” prowadzi założona w 1992 r

        Harcerska Fundacja Turystyczna Pomarańczarni
        ul. Myśliwiecka 6, 00-459 Warszawa
        NIP: 526-16-70-446
        KRS: 0000211613
        www.fundacja.pomaranczarnia.org

Zachęcamy do przekazywania darowizn regularnych, przy pomocy np. zlecenia stałego z rachunku bankowego. Takie wsparcie pozwala nam budować stabilność i lepiej planować działania.

Darowizny na Harcerską Bazę Turystyczną „Sokołówka”:
VW Bank Polska S.A. 10 2130 0004 2001 0362 0879 0005

Jeśli chciałbyś przekazać nam 1,5% swojego podatku, możesz to zrobić zarówno poprzez serwis podatki.gov.pl, jak i w tradycyjny sposób – używając programu do rozliczania PIT lub w formie papierowej. Aby przekazać nam 1% podatku wypełniając zeznanie podatkowe w tradycyjny sposób wystarczy wpisać nr KRS 0000211613, podając cel szczegółowy:  CHATA

Darowizny na rzecz HBT możesz też odliczyć od podatku! Jako osoba fizyczna możesz odliczyć od podatku sumę darowizn w ciągu rozliczanego roku podatkowego, maksymalnie 6% dochodu. Ta kwota zmniejszy podstawę opodatkowania. W kreatorze rozliczeń Urzędu Skarbowego Twój e-PIT znajdziesz odpowiednie pole w sekcji “ulgi i odliczenia” w Twojej deklaracji.   Kwotę darowizn dokumentują potwierdzenia transakcji, opisane jako “darowizna na cele statutowe”. Możliwe jest uściślenie na jakie cele przekazujemy darowiznę np.”darowizna na cele statutowe, prowadzenie Bazy Turystycznej”.

Firmy mogą odliczyć w CIT darowizny do wysokości 10% dochodu.

Przekaż nam darowiznę rzeczową! Jako osoba fizyczna lub firma możesz nam przekazać przedmioty i materiały, które przydadzą nam się w działaniach. Co może nam się przydać? Materiały i narzędzia budowlane oraz elementy wyposażenia do Harcerskiej Bazy Turystycznej. W sprawie przekazywania darowizn rzeczowych prosimy o kontakt na fundacja@pomaranczarnia.org

Skip to content