Chata
PL | EN

Chata

Harcerska Baza Turystyczna „Sokołówka” to całoroczna górska chata i sezonowa baza namiotowa. Znajdziesz nas na obrzeżach miejscowości Szczytna, w malowniczym zakątku Gór Bystrzyckich.

Bazę prowadzimy jako Harcerska Fundacja Turystyczna “Pomarańczarni” – organizacja związana ze środowiskiem harcerskim o ponad 100-letniej tradycji.

Naszą misją jest tworzenie miejsca dla organizacji harcerskich i młodzieżowych, wspierającego ich pracę wychowawczą, szkoleniową i turystykę kwalifikowaną. Jest to możliwe dzięki naszym darczyńcom i wolontariuszom, chcącym kontynuować ponad 40-letnią tradycję “Sokołówki” w Kotlinie Kłodzkiej.

W HBT oferujemy noclegi w Chacie, w wieloosobowych pokojach z możliwością samodzielnego przygotowania posiłków. W sezonie letnim dostępne są również miejsca na polu namiotowym z sanitariatami (toalety i prysznice). Można nocować we własnym namiocie turystycznym lub na łóżku polowym w namiocie wieloosobowym. Infrastruktura pola namiotowego dostosowana jest do potrzeb Osób z Niepełnosprawnościami. Stacja kolejowa w Szczytnej znajduje się około 2 km od bazy.

Z radością gościmy wyjazdy harcerskie, takie jak rajdy, szkolenia kadrowe, ale także warsztaty integracyjne oraz inne wyjazdy związane z wychowaniem młodzieży. Nasza Baza zapewnia kameralne warunki w spokojnym miejscu, otoczonym piękną przyrodą.

Środowisko “Pomarańczarni” prowadzi schronisko w Górach Bystrzyckich od 1982 roku, a w obecnej lokalizacji od 2018 roku. Harcerska Baza Turystyczna „Sokołówka” jest niekomercyjnym przedsięwzięciem, prowadzonym przez Harcerską Fundację Turystyczną “Pomarańczarni” o statusie Organizacji Pożytku Publicznego. Adaptacja, utrzymanie i remonty obiektu odbywają się przy aktywnym udziale wolontariuszy – w tym aktualnych harcerek, harcerzy oraz dzięki wsparciu darczyńców Fundacji    Skip to content